poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaNowa ustawa ułatwia usunięcie z nieruchomości niepożądanych lokatorów

Nowa ustawa ułatwia usunięcie z nieruchomości niepożądanych lokatorów

Gubernator Florydy Ron DeSantis zamierza „położyć kres oszustwom ze strony lokatorów” na Florydzie za pomocą nowego prawa.

Gubernator Florydy Ron DeSantis uważa, że nowe przepisy pomogą chronić prawo własności. Fot. Screenshot

Dzięki nowej ustawie podpisanej 21 marca przez gubernatora właściciele domów wkrótce powinni móc szybko usunąć lokatorów ze swoich nieruchomości. DeSantis podpisał ustawę „Property Rights” (HB 621) w Orlando, twierdząc, że jest to pierwsza tego rodzaju ustawa w Stanach Zjednoczonych.

Nie chcemy, aby prawo było po stronie osób, które je naruszają – powiedział DeSantis przy mównicy z tabliczką z napisem „Koniec oszustwa ze skłotersami”. – Chcemy, aby prawo było po stronie przestrzegających je właścicieli nieruchomości i właśnie taki efekt zobaczymy w przypadku tego aktu prawnego – dodał.

Co oznacza nowe prawo Florydy dla lokatorów? Z analizy projektu ustawy wynika, że prawo skraca proces usuwania przez właściciela nieruchomości osób nieuprawnionych z jego posesji. Za pomocą formularza właściciel nieruchomości może zwrócić się do lokalnego biura szeryfa o pomoc w opróżnieniu nieruchomości.

Prawo wejdzie w życie 1 lipca.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -