niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaMedia społecznościowe na Florydzie tylko z dokumentem tożsamości

Media społecznościowe na Florydzie tylko z dokumentem tożsamości

Ron DeSantis podpisał ustawę, zgodnie z którą Floryda wymaga skanowania tożsamości, aby móc korzystać z mediów społecznościowych. Tym samym Floryda dołączyła do Arkansas jako drugi stan, który zabrania dzieciom otwierania kont w mediach społecznościowych.

Ustawa podpisana przez gubernatora Florydy ma na celu uniemożliwić korzystanie z mediów społecznościowych dzieciom. Fot. Archiwum WEM

Ustawa HB3 wymaga od każdego, kto chce korzystać z mediów społecznościowych, zeskanowania swojego dokumentu tożsamości oraz zakłada, że firmy technologiczne, takie jak X i Meta, wprowadzą rygorystyczne kontrole, aby uniemożliwić osobom nieletnim poniżej 14. roku życia posiadanie konta na platformach mediów społecznościowych.

Ważna jest ochrona dzieci przed szkodami związanymi z korzystaniem z portali społecznościowych, a także wspieranie praw rodziców i utrzymywanie możliwości dorosłych do wypowiadania się anonimowo – powiedział republikański gubernator Ron DeSantis.

Prawo nakłada również obowiązek natychmiastowego usuwania przez platformy kont należących do dzieci poniżej 14. roku życia.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -