niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNeutralność energetyczna do 2035 roku

Neutralność energetyczna do 2035 roku

Gubernator Phil Murphy ogłosił w środę 15 lutego, że New Jersey będzie starało się osiągnąć 100-procentową klimatyczną neutralność energetyczną w ciągu najbliższych 15 lat. Inicjatywa ta będzie wymagała także, by wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie stanu po 2035 roku były całkowicie elektryczne.

Jeżeli rozporządzenie gubernatora New Jersey nie ulegnie zmianie, wszystkie sprzedawane na terenie stanu samochody od 2035 roku będą elektryczne. Fot. Rawpixel

Murphy przekazał informację podczas przemówienia na Uniwersytecie Rutgers. Decyzja przesunęła termin realizacji celu, jakim jest klimatyczna neutralność energetyczna, z 2050 na 2035. Jest ona jednym z sześciu działań środowiskowych, które gubernator chce wprowadzić w ramach realizacji planu „Next New Jersey”.

Polityk podpisał w środę 15 lutego trzy rozporządzenia, które mają wspierać walkę ze zmianami klimatycznymi. Wśród planowanych działań stanu prowadzących do osiągnięcia 100-procentowej neutralności energetycznej do 2035 roku, znalazły się m.in. instalacja bezemisyjnych systemów ogrzewania i chłodzenia w 10 procentach wszystkich nieruchomości mieszkalnych gospodarstw domowych o niskich i średnich dochodach do 2030 roku. Kolejnym jest powołanie stanowej Rady ds. Usług Publicznych.

Starania New Jersey o wycofanie ze sprzedaży samochodów nieelektrycznych do 2035 roku uznawane jest za jedno z najbardziej agresywnych działań podjętych w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym w całym kraju.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -