środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaWiadomościPoloniaNatalia Kukulska w Connecticut

Natalia Kukulska w Connecticut

Prawie tysiąc osób skorzystało z możliwości usłyszenia i obejrzenia wspaniałych występów znanej gwiazdy polskiej estrady – Natalii Kukulskiej – podczas dwóch koncertów galowych, które rozpoczęły weekend 82. Parady Pułaskiego, prowadzonej po raz pierwszy przez stan Connecticut.

Natalia na początek spotkała się z lokalną Polonią w Stamford, w czwartek 3 października w Rippowam Middle School, gdzie zaprezentowała repertuar swoich największych przebojów, takich jak „Światło”, „Im więcej ciebie tym mniej” oraz „Pół na Pół”, a także nowszych utworów z ostatnich albumów: „Ósmy Plan” czy „Halo tu Ziemia”. Dzień później artystka zagrała w New Britain High School. Wzruszającym momentem koncertu było wykonanie utworów matki artystki, Anny Jantar, m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, który piosenkarka zaśpiewała w duecie z matką, wykorzystując odtworzenie oryginalnego teledysku tragicznie zmarłej Anny Jantar.

Koncert w New Britain rozpoczął się występem kolektywu Rebel Babel Orchestra, któremu przewodził Łukasz L.U.C. Rostkowski. Zespół zaprezentował retrospektywę polskiej muzyki filmowej XX wieku w nowoczesnym wydaniu. Natalia Kukulska serdecznie wypowiadała się o Polonii w Connecticut w mediach społecznościowych, dziękując za niesamowicie ciepłe przyjęcie, oraz dzieliła się wrażeniami z koncertów.

W sobotę Natalia zagrała ostatni koncert trasy, który odbył się w Nowym Jorku, a dzień później przemaszerowała 5. Aleją podczas tegorocznej Parady Pułaskiego, z jej głównym marszałkiem Darkiem Barcikowskim, na którego zaproszenie przyjechała, aby świętować z Polonią podczas tej największej manifestacji polskiej dumy w USA.

WEM
Fot. Alicja Kosałka

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -