poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNajwiększy wzrost przypadków Covid-19 od 3 miesięcy

Największy wzrost przypadków Covid-19 od 3 miesięcy

Nowe stanowe dane dotyczące zachorowań na Covid-19 mogą niepokoić. W czwartek 5 maja urzędnicy poinformowali o najwyższej jednodniowej liczbie przypadków od ponad trzech miesięcy na terenie Massachusetts. Jak wynika z danych, ostatni raz stan odnotował 4,376 wykrytych zakażeń koronawirusem 3 lutego 2022 roku. Równocześnie wynik ten oznacza skok w statystykach aż o 31%, w porównaniu z 3,341 przypadkami z czwartku 28 kwietnia.

Pomimo wysokiej liczby zaszczepionych osób Covid-19 ponownie stanowi zagrożenie dla mieszkańców Massachusetts. Fot. Archiwum WEM

Nowe przypadki zachorowań wywołuje głownie wariant omicron BA.2, który w ostatnich tygodniach rozprzestrzenia się w regionie Nowej Anglii razem z podwariantem BA.2.12.1. To właśnie nowy podwariant odpowiedzialny jest za wzrost średniego dziennego wskaźnika pozytywnych testów. Aktualnie wynosi on 6.17% – znacznie więcej niż 1.6% sprzed kilku tygodni. Rośnie także liczba nowych hospitalizacji. Jak wynika z danych, 37% pacjentów z Covid-19 na terenie całego stanu jest obecnie hospitalizowanych.

Dodatkowo stanowi urzędnicy ds. zdrowia odnotowali także 13 nowych przypadków śmierci związanych z Covid-19. Oznacza to, że całkowita liczba odnotowanych zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem w stanie sięgnęła 20,316.

Liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców Massachusetts wynosi już ponad 5.3 miliona. Ponad 3 miliony osób otrzymały także dawkę przypominającą – kolejne 316,422 otrzyma ją wkrótce.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -