poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiMr. Polska dumny z hitu

Mr. Polska dumny z hitu

Od miesięcy polskie stacje radiowe chętnie puszczają przebój „Złote Tarasy”. Piosenka była już hitem podczas wakacji i nadal nie gaśnie jej popularność. Jej wykonawcą jest Mr. Polska – dla wielu zagadkowy, wcześniej mało znany artysta.

Mr. Polska  to dla wielu zagadkowy i mało znany artysta. Fot. facebook.com/MrPolskaMusic

Mr. Polska to Dominik Włodzimierz Czajka-Groo. Artysta urodził się 20 lipca 1989 r. w Toruniu. Gdy miał 3 lata, razem z rodzicami wyemigrował do Holandii. Muzyczną karierę zaczął już budować w 2007 r., kiedy własnym nakładem wydał album pod pseudonimem MC Polski. W 2011 r. wykonał 11 utworów na potrzeby albumu „Alziend Oor” zespołu Nouveau Riche. Kilka miesięcy później w tym samym roku wydał solową EP-kę „De boswachter”, a polsko-holenderska fundacja Polonus przyznała mu tytuł Polak Roku. W 2012 r. przyszła pora na solowy album „Waardevolle gezelligheid”. Kilka lat później popularność artysty znów wzrosła po wydaniu przeboju „Jagodzianki”. W 2020 r. Mr. Polska wydał płytę „Bajki na dobranoc”, a utwory z niej („Gwiazda”, „Faza”, „Marzenia”, „Ferrari”, „Czarny dres”) cieszyły się tak dużym powodzeniem, że krążek zdobył status Złotej Płyty.

„Złote Tarasy” to tegoroczny przebój nawiązujący do hitu Ascetoholix „Suczki” z 2003 r. Wraz z premierą piosenki do sieci trafiło także video. Artysta powiedział, że klip pokazuje jego styl i jest gestem w stronę fanów. Wpadł na pomysł, żeby zaprosić ich do teledysku. Każdy miał za zadanie pokazania swojego dnia z życia do utworu za pomocą TikToka. Tym sposobem udało się wspólnie stworzyć wideo.

Choć Mr. Polska akcentuje w tym wszystkim spontaniczność i rolę fanów, wielu zauważa nieprzypadkowość eksponowania w refrenie obiektów tak bogatych jak Złote Tarasy czy Marriott. Bezinteresownie? „Mam cash” – śpiewa artysta. Lubiący sukcesy Mr. Polska powiedział w jednym z wywiadów, że powrót do Polski był dla niego cenny. Dostaje tu coś, czego nie da się kupić – energię i uśmiech. Zaczął doceniać nowe wartości, przed laty w Holandii miał problemy z przystosowaniem się, pułapką i odreagowaniem było złe towarzystwo, używki, nieudane związki. W ojczystym kraju też czasem nie umie odnaleźć się, ale powrotu nie żałuje.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -