piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyMniejszy stan zagrożenia Covid-19

Mniejszy stan zagrożenia Covid-19

Jak w piątek 26 sierpnia poinformowali urzędnicy ds. zdrowia, na terenie stanu wykryto kolejnych 2,067 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Zgodnie z danymi doszło także do ośmiu zgonów wywołanych przez Covid-19. Równocześnie The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zredukowało w New Jersey liczbę hrabstw wysokiego ryzyka transmisji do 3. Zagrożone pozostają jedynie Cape May, Atlantic i Mercer. Oznacza to spadek z 7 w czwartek 25 sierpnia i 18 z początku miesiąca.

Ilość pozytywnych testów na Covid-19 spadła prawie o połowę w porównaniu z początkiem lipca. Fot. StockSnap

Strefą średniego ryzyka CDC obejmuje nadal 9 hrabstw. Są to: Cumberland, Salem, Gloucester, Camden, Burlington, Ocean, Monmouth, Morris i Sussex. Stan w pozostałych rejonach – Middlesex, Somerset, Hunterdon, Warren, Union, Essex, Hudson, Bergen i Passaic – jest względnie bezpieczny, co oznacza sklasyfikowanie ich w kategorii niskiego ryzyka transmisji.

Średnia 7-dniowa dla potwierdzonych pozytywnych testów spadła w piątek 26 sierpnia do 1,663, co stanowi 13-procentowy spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem i 43% spadek w porównaniu z lipcem.

Łącznie na terenie New Jersey od momentu zgłoszenia (4 marca 2020 roku) pierwszego znanego zarażenia koronawirusem, wykryto w sumie 2.26 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19. Stan liczący 9.2 miliona mieszkańców odnotował także 34,520 zgonów związanych z pandemią – 31,418 potwierdzonych śmierci i 3,102 mających z nią prawdopodobny związek.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -