poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMinimalna stawka godzinowa na poziomie $20?

Minimalna stawka godzinowa na poziomie $20?

Mieszkańcy Massachusetts od 1 stycznia mogą się cieszyć płacą minimalną w wysokości 15 dolarów za godzinę. Prace nad nią trwały latami – samo jej wdrożenie zajęło ponad 5 lat. Teraz członkowie Koalicji Raise Up rozpoczęli działania, które miałyby uczynić Massachusetts pierwszym stanem w kraju, w którym minimalna stawka godzinowa wynosić będzie 20 dolarów.

Zaproponowane ustawy zwiększyłyby minimalną płacę godzinową w Massachusetts do $20 na godzinę. Fot. Archiwum WEM

Członkowie Koalicji Raise Up planują naciskać na ustawodawców, aby ci poparli przepisy przewidujące cztery coroczne podwyżki płacy minimalnej. Docelowo miałyby podnieść standardową stawkę do 2027 roku do 20 dolarów.

Propozycja wywołuje mieszane reakcje. W debacie publicznej pojawiają się w związku z nią głosy dotyczące jej wpływu na firmy. Dyskusję prawdopodobnie wzmocnią także wysokie koszty utrzymania w Massachusetts.

Prace nad odpowiednimi przepisami rozpoczął senator Jason Lewis. Złożył projekt, który zakłada wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 20 dolarów za godzinę. Nie jest on jedyny – w Izbie Reprezentantów znajdują się jeszcze dwa podobne. Wszystkie zakładają podnoszenie godzinowej płacy minimalnej o 1.25 dolara każdego roku, aż do osiągnięcia poziomu 20 dolarów w 2027 roku.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -