piątek, 24 września, 2021
Strona głównaUSALoteria wizowa – sprawdź, czy wygrałeś!

Loteria wizowa – sprawdź, czy wygrałeś!

W sobotę, 8 maja, ogłoszone zostały wyniki amerykańskiej loterii wizowej na rok 2022. W loterii co roku przyznawanych jest do 50,000 zielonych kart osobom z krajów z niskim poziomem imigracji do USA.

W obecnej loterii o stały pobyt w USA wzięło udział prawie 12 milionów osób z całego świata. Fot. Archiwum WEM

Osoby, które złożyły wniosek, mogą sprawdzić już, czy zostały wybrane na stronie dvprogram.state.gov. W tegorocznej loterii wpłynęło 16,150 wniosków od obywateli Polski. Ponieważ wnioskujący mogą uwzględniać małżonków bądź dzieci, wnioski te obejmowały łącznie 27,858 rodaków. Jest to najniższa liczba wniosków od Polaków od 3 lat. Rok temu Polacy wnioskowali o 46,946 zielonych kart, a w roku 2019 o 72,844. Ponieważ nie wszystkie osoby, które wylosują zielona kartę ostatecznie się kwalifikują bądź kontynuują proces, aby ją otrzymać, ostatnie opublikowane dane na temat pochodzenia osób, które otrzymały zieloną kartę przez w drodze loterii pochodzą z 2018 roku. Zieloną kartę wylosowało wtedy 863 Polaków. Z krajów europejskich w 2018 roku najwięcej zielonych kart w loterii przypadło Turcji (4,390) oraz Albanii (4,484).

Aby wziąć udział w loterii, wnioskodawcy muszą mieć ukończoną przynajmniej szkołę średnią oraz 2 lata doświadczenia zawodowego. Muszą też spełniać wszystkie inne wymogi związane z możliwością przekroczenia granicy USA. Osoby, które wylosowały zieloną kartę, muszą dodatkowo przejść rozmowę kwalifikacyjną.

Reklama (Google)

Tegoroczna loteria była pierwszą od 2017 roku, w której wziąć udział mogły osoby z Iranu, Libii, Korei Północnej, Syrii, Wenezueli, Somalii, Czadu oraz Jemenu. Imigracja do Stanów Zjednoczonych z tych krajów została zablokowana przez prezydenta Trumpa. Ustawę ostatecznie anulował prezydent Biden już w pierwszym dniu swojej kadencji.

Kolejne wnioski w loterii wizowej przyjmowana będą jesienią br.

Darek Barcikowski

spot_img

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -