czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaUSAFlorydaLokatorzy muszą przedstawić dowód szczepienia

Lokatorzy muszą przedstawić dowód szczepienia

Temat szczepień na Florydzie wywołuje coraz to nowe kontrowersje. Ostatnią jednak można nazwać również szczytem absurdu. Firma zarządzająca budynkiem mieszkalnym w południowej części stanu zdecydowała, że każdy wprowadzający się do budynku lokator musi przedstawić dowód, że jest zaszczepiony. Obecni lokatorzy natomiast będą musieli udowodnić, że są zaszczepieni przy odnawianiu umowy o najem. Podobny wymóg firma narzuciła wszystkim pracownikom na terenie posiadłości.

Miami Beach Street

Nowe wymogi wywołały ostre reakcje wśród niezaszczepionych lokatorów, w tym skargi do stanowego departamentu praw konsumenta, uzasadniane tym, że konieczność ujawniania jakichkolwiek danych osobistych związanych ze stanem zdrowia w trakcie starania się o najem jest niezgodna z prawem. Zarządca budynku twierdzi jednak, że firmy mają prawo do narzucania swoim klientom własnych warunków i restrykcji związanych z Covid-19, a mieszkańcy budynku są de facto klientami.

Póki co nie wiadomo jeszcze, jak rozstrzygnie się ta sprawa, ale z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że podobnie jak inne dotyczące wymogów związanych z pandemią wyląduje w sądzie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -