poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaDziałyPoradyLeczenie trudno gojących się ran – nie zwlekaj z wizytą u lekarza!

Leczenie trudno gojących się ran – nie zwlekaj z wizytą u lekarza!

Szacuje się, że około siedmiu milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na przewlekłe rany. Rany te mogą powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Dr Aurangzeb Ali jest dyrektorem medycznym Wound Care and Hyperbaric Medicine w Hartford HealthCare. Fot. Hartford HealthCare

To nie są typowe zranienia i zadrapania, które same się zagoją. Są to rany, które wymagają specjalistycznego leczenia, aby mogły się zagoić, i często są związane z innymi problemami zdrowotnymi – wyjaśnia Aurangzeb Ali, MD, dyrektor medyczny Wound Care and Hyperbaric Medicine w Hartford HealthCare.

Pielęgnacja i leczenie ran może być konieczne dla każdego, kto cierpi na wrzody, odleżyny, oparzenia i niegojące się rany chirurgiczne. Ludzie, którzy cierpią na cukrzycę i problemy z krążeniem są narażeni na największe ryzyko rozwoju problemów z ranami, które wymagają interwencji medycznej w celu ich wyleczenia. Jak twierdzi dr Ali, w medycynie przyjęta jest zasada, że należy wziąć pod uwagę konsultację ze specjalistą w zakresie leczenia ran, jeśli nie ma żadnych oznak gojenia po około czterech tygodniach.

Problem z ranami, które pozostają otwarte dłużej niż ten okres, polega na tym, że stają się podatne na infekcje, powodują zwiększony ból i krwawienie – wyjaśnia. Dodaje, że rana, która nie jest leczona, może powodować stan zapalny mięśni lub kości i prowadzić do niepełnosprawności, a nawet amputacji.

Każdy, kto ma do czynienia z raną, która nie chce się goić, powinien umówić się na wizytę w jednym z miejsc specjalizujących się w leczeniu ran w Hartford HealthCare w New Britain, Bristolu lub Meriden. Zespół lekarzy może ocenić najlepszy sposób działania w leczeniu w oparciu o lokalizację i ciężkość rany.

Niektóre z opcji leczenia związanych z opieką nad ranami obejmują:

  • hiperbaryczną terapię tlenową;
  • opatrunki specjalne;
  • terapię podciśnieniową;
  • doradztwo żywieniowe;
  • kontrolę zakażeń;
  • przeszczepy skóry (wspomagają wzrost skóry podczas gojenia);
  • oczyszczenie (czyszczenie niezdrowej tkanki).

Leczenie pacjentów odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Pacjenci są również zaangażowani w ten proces i uczą się, jak dbać o swoje rany w domu. Otrzymują konkretne informacje na temat odżywiania i ćwiczeń fizycznych, które pomogą w procesie gojenia i zapobiegną rozwojowi przyszłych ran.

Ważne jest, aby pacjenci poważnie potraktowali niegojącą się ranę i zlecili swojemu lekarzowi skierowanie lub bezpośredni kontakt z naszymi biurami. Im szybciej trudno gojąca się rana znajdzie się pod opieką specjalisty, tym większa nadzieja na jej wyleczenie. Zrobimy dokładne badanie, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu i przygotujemy plan leczenia, który pomoże uzyskać najlepsze wyniki – mówi dr Ali. – Pielęgnacja ran jest naszą specjalnością i jesteśmy tutaj, aby pomóc – dodaje.

Dr Aurangzeb Ali


Dr Aurangzeb Ali jest dyrektorem medycznym Wound Care and Hyperbaric Medicine w Hartford HealthCare. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę hartfordhealthcare.org/woundcare lub zadzwoń pod numer 860.224.5193 (New Britain), 860.584.8379 (Bristol) lub 203.694.5390 (Meriden)

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -