czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyKonsekwencje dla nieuczciwych pielęgniarzy

Konsekwencje dla nieuczciwych pielęgniarzy

Prokurator generalny Matthew J. Platkin ogłosił w czwartek 9 marca, że licencje pielęgniarskie kilkudziesięciu pracowników służby zdrowia z New Jersey zostały cofnięte. Decyzja jest następstwem dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych prowadzonego w sprawie fałszowania dyplomów pielęgniarskich wydawanych na Florydzie.

Uczelnie na Florydzie sprzedały ponad 7 tys. fałszywych dyplomów pielęgniarskich, którymi posługiwano się również w New Jersey. Fot. Archiwum WEM

Zawiadomienie o odstąpieniu od umowy z żądaniem zaprzestania wszelkich praktyk pielęgniarskich w stanie New Jersey skierowane zostało w sumie do 20 pracowników. Są oni również zobowiązani do powiadomienia swoich pracodawców o decyzji. Co w sytuacji, gdy zdecydują się zignorować powiadomienia? Każda z osób, która będzie kontynuować praktykę pielęgniarską w New Jersey, może zostać ukarana grzywną lub ograniczeniem wolności. Równocześnie pracownicy mają możliwość przedstawienia Radzie Pielęgniarskiej dowodów na to, że otrzymali dyplom zgodnie z prawem.

W styczniu 2023 roku Departament Sprawiedliwości oskarżył w sumie 26 osób o oszustwa bankowe na pięciu obecnie zamkniętych już uniwersytetach na Florydzie. Federalni śledczy odkryli, że placówki wydały w całym kraju około 7,600 fałszywych dyplomów, a każdy student, który zdecydował się na zakup dokumentu, zapłacił prawie 15,000 dolarów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -