niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsKoniec samochodów na ropę

Koniec samochodów na ropę

To już oficjalne – do 2035 roku wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie Massachusetts muszą być zasilane energią elektryczną lub wodorową. Nowe prawo, które znalazło się w podpisanej na początku sierpnia przez gubernatora Bakera ustawie o zmianie klimatu, zyskało właśnie podstawę działania.

Wszystkie nowe samochody sprzedawane w Massachusetts od 2035 roku będą musiały być zasilane energią elektryczną lub wodorową. Fot. Flickr

Według ekspertów znalazł się w niej zapis, mówiący o tym, że gdyby Kalifornia zdecydowała się na wprowadzenie pojazdów o zerowej emisji, Massachusetts musi zrobić to samo. Decyzja kalifornijskich włodarzy zapadła w czwartek 25 sierpnia. Oznacza to, że kolejny krok należy do prawodawców Massachusetts. Muszą rozpocząć prace nad szczegółami regulacji, a także powiadomić dealerów samochodowych oraz opinię publiczną o nadchodzących zmianach.

Nowe przepisy będą miały zastosowanie wyłącznie w odniesieniu do sprzedaży nowych samochodów. Celem ustawy jest znaczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych na stanowych drogach.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -