poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsKomunikat o głosowaniu w lokalnych wyborach w Stanie Massachusetts

Komunikat o głosowaniu w lokalnych wyborach w Stanie Massachusetts

Fot. Archiwum WEM

Czy wiesz że, możesz złożyć wniosek o rejestrację do głosowania w Massachusetts, jeśli:

  • jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych; i
  • masz 16 lat (ale musisz mieć 18 by głosować); i
  • nie masz wyroku skazującego za przestępstwo.

Jeśli spełniasz powyższe wymagania, możesz zarejestrować się online, pocztą lub osobiście.

Rejestracja online

Aby zarejestrować się do głosowania online www.registertovotema.com, musisz mieć prawo jazdy lub ID stanu Massachusetts.

Rejestracja pocztą

Jeśli nie kwalifikujesz się do rejestracji online lub wolisz zarejestrować się przez pocztę, możesz pobrać formularz rejestracji ze strony internetowej Massachusetts Election Division lub lokalnego biura wyborczego.

Rejestracja osobista

Jeśli chcesz zarejestrować się osobiście, możesz to zrobić w dowolnym lokalnym biurze wyborczym lub w niektórych agencjach pomocy publicznej.

Automatyczna rejestracja wyborców

Jeśli jesteś obywatelem USA ubiegającym się lub przedłużającym prawo jazdy lub dowód tożsamości w RMV lub składasz wniosek o ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem MassHealth lub Commonwealth Health Connector, zostaniesz automatycznie zarejestrowany do głosowania, chyba że zrezygnujesz z rejestracji.

Głosowanie korespondencyjne w 2021 roku

Głosowanie korespondencyjne bez podania powodu, dlaczego nie możemy głosować osobiście, zostało przedłużone przez prawo stanowe do 30 czerwca 2021 r. Obecnie są rozważane propozycje, które mogłyby uczynić głosowanie pocztą bez usprawiedliwienia stałą opcją we wszystkich wyborach.

By głosować korespondencyjnie, należy złożyć aplikację na piśmie co najmniej 4 dni robocze przed dniem wyborów. Aplikacje są dostępne online, ale każda pisemna prośba jest dopuszczalna, jeśli ma Twój podpis. Wnioski można przesyłać pocztą, e-mailem lub faksem. Jeśli wysyłasz swoje zgłoszenie pocztą elektroniczną, możesz zeskanować lub zrobić zdjęcie podpisanego wniosku i wysłać go pocztą e-mail do lokalnego biura wyborczego.

Komunikat miasta Chicopee / Rada Rejestratora Wyborców

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -