sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematKolejny konwój z amunicją z Polski dotarł na Ukrainę

Kolejny konwój z amunicją z Polski dotarł na Ukrainę

Kolejny konwój z amunicją z Polski dotarł na Ukrainę – poinformował w niedzielę rano wiceszef MON Marcin Ociepa. Polska dostarcza Ukrainie amunicję i ręczne rakiety przeciwlotnicze Piorun, a także hełmy i kamizelki kuloodporne.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Fot. PAP/Rafał Guz

„Nasz kolejny konwój, tym razem z amunicją dotarł już na Ukrainę” – napisał Ociepa w niedzielę na Facebooku.

Wcześniej o konwojach dla Ukraińców informował Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony. Taka informację podał on w mediach społecznościowych w piątek. Podkreślił przy tym, że „wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji”.

Na początku lutego Błaszczak informował, że rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie. „Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt – przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun oraz amunicję” – zapowiedział wtedy.

W sobotę szef BBN Paweł Soloch zapowiedział, że Polska będzie nadal dostarczać na Ukrainę amunicję i ręczne zestawy przeciwlotnicze Piorun, a także hełmy i kamizelki kuloodporne. Zapowiedział również, że – „być może” – przez nasz teren będą kierowane drogą lądową na Ukrainę transporty broni od innych państw europejskich.

Krzysztof Kowalczyk/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -