niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaGorący TematWarszawa: demonstracje poparcia dla Ukrainy pod ambasadami Rosji i USA

Warszawa: demonstracje poparcia dla Ukrainy pod ambasadami Rosji i USA

 „Ukraina bez Putina”, „Pokój na świecie”, „Ukraina w NATO. Już, natychmiast” – między innymi takie hasła skandowali uczestniczy sobotnich demonstracji przeciwko rosyjskiej agresji w Ukrainie pod ambasadą Rosji i Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Protestujący mieli ze sobą flagi Ukrainy, Białorusi i Polski.

Warszawa, 24.02.2022. Pikieta przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie, 24 bm. W nocy z 23 na 24 bm. prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjny wystąpieniu rozpoczęcie „operacji specjalnej w Donbasie”. (kf) PAP/Piotr Nowak

Sobotnia demonstracja w Warszawie rozpoczęła się pod ambasadą rosyjską. Następnie protestujący przemieścili się pod ambasadę Stanów Zjednoczonych.

„Ukraina bez Putina”, „Pokój na świecie”, „Ukraina w NATO. Już, natychmiast”, „Kijów, Warszawa – wspólna sprawa”, „Mińsk, Warszawa – wspólna sprawa”, „Sława Ukrainie” – krzyczeli uczestnicy manifestacji.

Mieli ze sobą także transparenty z napisami w języku angielskim i ukraińskim: „Putin jest agresorem”, „Żadnej wojny”, „Putin umrze w samotności”, „Ręce precz od Ukrainy”, „Wspólnoto światowa zatrzymaj wojnę na Ukrainie. Płoniemy. Kto będzie następny?”.

Wśród protestujących powiewały flagi Ukrainy, Białorusi i Polski.

Manifestacja zakończyła się odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy. Kolejna demonstracja została zapowiedziana na niedzielne popołudnie. Protestujący mają się ponownie zgromadzić pod ambasadą rosyjską.

Warszawska policja poinformowała wieczorem, że sobotnie zgromadzenie poparcia dla Ukrainy było największym z dotychczas organizowanych. Przekazano, że „było spokojnie”.

Katarzyna Krzykowska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -