poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsKolejna edycja akcji „Buy a brick” na Skwerku Pułaskiego w Bostonie

Kolejna edycja akcji „Buy a brick” na Skwerku Pułaskiego w Bostonie

Skwerek Pułaskiego, na którym znajduje się popiersie polsko-amerykańskiego generała, to jedno z charakterystycznych polskich miejsc w Bostonie. Teren wokół monumentu kilka lat temu wybrukowano i wtedy właśnie po raz pierwszy zorganizowano akcję „Buy a brick”, polegającą na możliwości zakupu cegły z pamiątkowym grawerem, a jednocześnie dołożenia symbolicznej „cegiełki” do polonijnej obecności w tym mieście. Grawerując napis, można uhonorować bliską osobę lub upamiętnić ważne wydarzenie.

Cegły, w zależności od wielkości, kosztują 100 lub 250 dolarów. Fot. PAHCF

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył wykupić takiej cegły, a chciałby w ten trwały sposób uhonorować pamięć o kimś bliskim lub zaakcentować obecność swoją lub swojego biznesu w Polskim Trójkącie w Bostonie, to teraz ma do tego okazję. Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji „Buy a brick”, w ramach której można dokonać zakupu cegiełki. W akcji mogą wziąć udział zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Pamiątkowa cegiełka może mieć wymiary 4 na 8 cali ($100) lub 8 na 8 cali ($250), może się na niej znaleźć napis wygrawerowany w trzech linijkach (mniejsze cegły) lub sześciu (większe), przy czym linijka to maks. 20 znaków.

Dochód z projektu wesprze projekty społeczne i stypendia dla polsko-amerykańskich studentów.

Zamówienia można składać do 15 marca. Więcej informacji: www.thepahcf.org/bricks.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -