sobota, 20 kwietnia, 2024

32. Finał WOŚP

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działać będzie 1685 Sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem). Sto z nich zlokalizowanych będzie poza granicami Polski, w tym także w Stanach Zjednoczonych.

Jerzy Owsiak nie wyobrażał sobie, aby orkiestra nie zagrała w Wietrznym Mieście. Fot. wospchicagocom.pl

Celem zbiórki są płuca po pandemii – środki zebrane przez wolontariuszy WOŚP-u przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki od początku grudnia zasilić można poprzez kanały elektroniczne.

Centrum działań w Warszawie będą błonia PGE Narodowego, gdzie powstanie studio główne, z którego nadawana będzie transmisja telewizyjna i internetowa, oraz scena, na której zaprezentuje się kilkunastu wykonawców.

Wbrew wcześniejszym sygnałom finał WOŚP zagra także w Chicago. Odbędzie się 28 stycznia, a sama kwesta w sobotę 27 stycznia. Finał organizowany jest w Art Gallery Kafe, 127 Front St, Wood Dale, IL 60191.

Prowadziłem finał orkiestry jako dziennikarz-konferansjer od roku 2007. Kiedy Jurek usłyszał, że orkiestra może nie zagrać, bo jest mało czasu na rejestrację sztabu itd., powiedzieliśmy wspólnie, że tak być nie może – powiedział Sergiusz Zgrzębski, koordynator Finału WOŚP Chicago.

Wielka Orkiestra to po osobach papieża-Polaka czy Lecha Wałęsy najbardziej rozpoznawalny znak Made in Poland, a dla nas na obczyźnie jest rodzajem świeckiej tradycji, przypominającej o potrzebach naszych rodzin w Polsce. Po pandemii koronawirusa są one ogromne i z dumą zbieramy na płuca po pandemii – dodał pochodzący z trójmiasta muzyk.

Chicagowski Finał organizowany jest przy współpracy Sztabu #7278 Niezależna USA Wallington. W ramach Chicagowskiego Finału organizowana jest scena muzyczna, na której wystąpi m.in. Grażyna Auguścik oraz Kaeyra, program dla dzieci współorganizowany przez Wyspę Dzieci, a wolontariusze z puszkami pojawią się w polonijnych szkołach i sklepach, a także na sobotnim spektaklu Romana Żurka, stand-upera, członka kabaretu NeoNówka.

Finał WOŚP organizowany będzie także w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie i na Cyprze.

tom

spot_img

1 KOMENTARZ

  1. Wstyd propagować kombinatora. Spytajcie Owsiaka ile wydał na cele pomocy z pieniędzy za zeszły rok. I dokładnie na co. Jeśli otrzymacie takie info, wtedy napiszcie i reklamujcie. Ale raczej odejdzie wam ochota na reklamę kombinatorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -