piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyPoradyKilka faktów, o których powinniśmy pamiętać, wchodząc w Medicare

Kilka faktów, o których powinniśmy pamiętać, wchodząc w Medicare

Wiele osób zbliżających się do 65. roku życia staje przed faktem zmiany planu ubezpieczeniowego na zdrowie. Wielu z nich słyszało coś o Medicare, ale tak naprawdę nie jest pewnym, co i kiedy należy zrobić, by płynnie wejść w ten program federalny. Jakie przysługują nam opcje? Gdzie należy dopełnić formalności?

Podanie o Medicare najlepiej złożyć na kilka miesięcy przed 65. urodzinami. W większości sytuacji poprawnie złożone Medicare wystartuje pierwszego dnia miesiąca, w którym obchodzimy urodziny. Fot. Archiwum WEM

Poniżej postaramy się usystematyzować kilka faktów, które pomogą Państwu w podjęciu powyższych decyzji.

Trochę danych statystycznych. W chwili obecnej około 12 tysięcy osób dziennie wchodzi w Medicare. Nie czujcie się więc Państwo osamotnieni w swoich wątpliwościach. Mimo że większość z nas, ze względu na emigrację, nie ma doświadczenia w porządkowaniu formalności dotyczących Medicare i emerytury, to nie tylko emigranci czują się zagubieni. Przeciętny Amerykanin ma bardzo podobne rozterki, bo formalności jest sporo.

Kilka faktów, które mogą ułatwić Państwu życie, gdy zbliżacie się do 65. urodzin:

  1. Pamiętajmy, żeby zapisać się na Medicare na czas. Większość z nas będzie chciała dokonać tego samodzielnie w biurze Social Security Administration lub wypełniając podanie na www.socialsecurity.gov/medicareonly. Niestety w obecnej sytuacji, gdy biura Social Security Administration są nadal zamknięte dla petentów chcących zapisać się na Medicare, pozostaje nam tylko możliwość wypełnienia podania elektronicznie przez internet lub przez telefon. Nasze biuro służy bezpłatną pomocą w wypełnieniu podania elektronicznie i pomaga w dopełnieniu wszystkich formalności z nim związanych. Umówcie się Państwo na bezpłatną konsultację już dziś, dzwoniąc na 844.654.5185. Pamiętajmy również, że tylko osoby otrzymujące świadczenia Social Security przed 65. rokiem życia mogą zostać zapisane automatycznie. Niestety nadal należy być czujnym i sprawdzać formalności. Pamiętajmy zasadę główną. Podanie o Medicare najlepiej złożyć na kilka miesięcy przed 65. urodzinami. W większości sytuacji poprawnie złożone Medicare wystartuje pierwszego dnia miesiąca, w którym obchodzimy urodziny. Wyjątkiem są osoby, które obchodzą urodziny 1. dnia miesiąca. One rozpoczną świadczenia Medicare miesiąc wcześniej.
  2. Medicare nie jest świadczeniem darmowym. Medicare pokrywa bardzo dużo świadczeń. Jego oryginalne części – A i B – mogą mieć stawki miesięczne. Dla osób z legalnym statusem, wypracowanymi i rozliczonymi 40-oma kwartałami pracy część A będzie zazwyczaj bezpłatna. Standardowa stawka za część B w 2022 roku wynosi $170.10 i może być wyższa ze względu na czas zapisu lub poziom dochodów.
  3. Nauczmy się alfabetu Medicare – A, B, C, D.
    Część A – pokrywa częściowo koszty szpitalne;
    Część B – pokrywa częściowo koszty medyczne i lekarskie;
    Część C – zwana często jako plany typu Medicare Advantage – jest innym sposobem otrzymania benefitów Medicare świadczonym przez prywatne firmy ubezpieczeniowe;
    Część D – plany zniżkowe na leki na receptę – Prescription Drug Plans.
  4. Medicare przysługuje również niektórym osobom poniżej 65. roku życia będących na rencie inwalidzkiej – disability lub będących w końcowym stadium choroby nerek.
  5. Świadczenia oryginalnego Medicare różnią się od świadczeń w planach typu Medicare Advantage – MA. Pamiętajmy, że plany typu MA muszą oferować co najmniej te benefity, które oferowane są przez oryginalne Medicare, ale często oferują także dodatkowe świadczenia niepokrywane przez oryginalne Medicare.
  6. Oferta planów typu Medicare Advantage uzależniona jest od miejsca zamieszkania beneficjenta Medicare. Zazwyczaj każdy powiat będzie posiadał inną ofertę.
  7. Oryginalne Medicare nie ma networku. Należy tylko upewnić się, czy dana placówka lub lekarz akceptuje Medicare.
  8. Oryginalne Medicare nie pokrywa serwisów dentystycznych, okulistycznych i badań słuchu oraz Long Term Care. Niektóre z tych świadczeń mogą być pokrywane przez plany typu Medicare Advantage.

Robert Sobczak
Doradca Ubezpieczeniowy


Robert Sobczak – studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW (Berlin) oraz Keller Graduate School of Management (Chicago). Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Georgia, Indiana, Louisiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, New York, New Jersey, North and South Carolina, Texas, Virginia, Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare. Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku®, Zdrowie Życie Przyszłość. Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -