sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutKamil Zieliński usłyszy zarzuty

Kamil Zieliński usłyszy zarzuty

28-letni Kamil Zieliński z Ansonii, który przyznał się do zamordowania żony 9 listopada na oczach 3-letniego dziecka miał stanąć dziś po raz pierwszy przed sędzią, aby usłyszeć zarzuty. W stanowymi sądzie w Milford podczas przesłuchania, które wyznaczone było na 10 rano, miał zostać oskarżony o morderstwo klasy A oraz zagrożenie bezpieczeństwa dziecka klasy C. Przesłuchanie przesunięto jednak o 3 tygodnie, ponieważ Zieliński przebywa na kwarantannie i nie mógł stawić się w sądzie. Prokuratura nie podała przyczyn kwarantanny, więc nie wiadomo, czy przyczyną jest zakażenie Covid-19 czy też obawa przed próbą samobójczą. Nową datę wyznaczono na 15 grudnia.

Kamil Zieliński miał usłyszeć dziś zarzuty w stanowym sądzie w Milford w Connecticut. Fot. Ansonia Police Department

Klasa A stanowi najwyższy poziom zarzutu morderstwa, zagrożonego nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności. W niektórych stanach niesie ze sobą karę śmierci. Connecticut zniósł karę śmierci w 2012 roku, co oznacza, że jeżeli przysięgli uznają Zielińskiego za winnego przedstawionych mu zarzutów, maksymalną karą, jaką może otrzymać, będzie dożywocie.

Zagrożenie bezpieczeństwa dziecka kasy C zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat z minimalną karą 5 lat, jeżeli dziecko miało w czasie incydentu poniżej 13 lat.

Zieliński już po aresztowaniu przyznał się do popełnienia przestępstwa. Z dokumentów sądowych nie wynika, jak ustosunkował się do zarzutów, jakie dzisiaj usłyszał. Pozostaje pozbawiony wolności, kaucję za niego ustalono na milion dolarów.

9 listopada policja otrzymała wezwanie na numer 911. Wysłano patrol. Funkcjonariuszom drzwi otworzył 3-letni chłopiec. Po wejściu do mieszkania ukazał się im straszny widok. 34-letnia Grace Zielińska leżała na podłodze, cała we krwi, a nad nią stał jej mąż, 28-letni Kamil Zieliński, który – jak wynika z policyjnego raportu z miejsca zdarzenia – płakał i powtarzał: „Co ja zrobiłem? Zastrzel mnie, po prostu zastrzel mnie. Zrobiłem to”. W mieszkaniu znaleziono tasak kuchenny pokryty krwią.

Grace zmarła nieco ponad godzinę po przewiezieniu do szpitala Yale New Haven wskutek poniesionych obrażeń głowy i ran tułowia.

WEM

Artykuł uaktualniony 11/25/21

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -