niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaDziałySportJuż w lipcu ruszy 79. Tour de Pologne

Już w lipcu ruszy 79. Tour de Pologne

Już 30 lipca w Polsce rozpocznie się wielkie kolarskie święto. Przez siedem dni najlepsi zawodnicy ścigać się będą od etapu otwierającego w Kielcach aż do finału w Krakowie.

79. Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i potrwa 7 dni. Fot. tourdepologne.pl

Trasa tegorocznego wyścigu liczyć będzie ponad 1,220 km i przebiegać będzie przez województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie. Hasło przewodnie 79. Tour de Pologne brzmi: „Wyścig dla pokoju”, co ma być wyrazem solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą. Organizatorzy chcą podkreślić, że sport łączy i przynosi pozytywne wartości.

W tak trudnym czasie dla całego świata, a przede wszystkim naszych sąsiadów na Ukrainie, chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców przy trasie podczas przejazdu przez około 400 miejscowości, a także ci, którzy decydują się na przekaz telewizyjny i za pomocą innych mediów – podkreśla Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, a obecnie organizator Tour de Pologne UCI World Tour.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułZagrają dla Ukrainy
Następny artykułNiepokonana Iga Świątek

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -