niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaDziałySportZagrają dla Ukrainy

Zagrają dla Ukrainy

16 czerwca w Łodzi Gortat Team zmierzy się z Wojskiem Polskim. Mecze rozgrywane między drużyną prowadzoną przez Marcina Gortata a reprezentacją Wojska Polskiego to już tradycja – pierwszy odbył się w 2012 roku w Warszawie, potem spotkania rozgrywane były także w Trójmieście, Krakowie czy Łodzi. Teraz impreza powraca po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią.

Dochód z meczu rozegranego między Gortat Team a Wojskiem Polskim zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Fot. Materiały prasowe

W drużynie Marcina Gortata występują byli sportowcy, aktorzy, celebryci. Wśród tegorocznych gwiazd pojawią się m.in.: Ewa Chodakowska, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Blowek, O.S.T.R., Dorota Gardias, Jan Błachowicz, Ada Waczyński czy Adam Pluta. – Pojawi się też gość specjalny – koszykarz z Ukrainy, który wzmocni tę naszą sportową część drużyny. Dostanie specjalną przepustkę na ten mecz – zapowiada Gortat.

Hasłem przewodnim meczu będzie „Gramy dla Ukrainy”, a cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla tego kraju. – Jedzenie i leki dla wojska, wsparcie lekarzy i pomocowych fundacji, tych potrzeb jest wiele. Jesteśmy w kontakcie z ukraińską ambasadą, wspólnie wybierzemy cel – mówi Marcin Gortat.

16 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie na trybunach oprócz kibiców zasiądą m.in. ambasadorowie Ukrainy i USA w Polsce, a także ok. 2 tys. ukraińskich uchodźców.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -