piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiJubileusz Piotra Rubika

Jubileusz Piotra Rubika

53-letni muzyk Piotr Rubik świętuje swoje 25-lecie pracy na scenie. W ramach obchodów daje koncerty. Jeden z nich przypada na Warszawę i datę 3 czerwca br. Jubilat prezentuje swoje największe przeboje w towarzystwie wybitnych solistów.

Piotr Rubik to ceniony dyrygent i kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej. Fot. facebook.com/PiotrRubikMusic

W ramach trasy koncertowej „Jubileusz 25 lat na scenie” Piotra Rubika organizatorzy zdecydowali się na przekazanie części dochodu z koncertów w Gliwicach oraz we Wrocławiu na pomoc osobom dotkniętym wojną.

Rubik to ceniony dyrygent i kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej. Popularność przyniosły mu przede wszystkim takie utwory jak „Psalm dla Ciebie” czy „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Jego koncerty to zawsze wielkie widowiska, jako że muzykowi często towarzyszy orkiestra symfoniczna.

W wywiadzie dla Plejady.pl powiedział: „Staram się pisać radosne, pogodne utwory, ponieważ uważam, że na co dzień otacza nas tak wiele dołujących rzeczy, że nie chcę dodawać ludziom kolejnych problemów. Uważam, że moje koncerty działają trochę jak terapia. Wszyscy wychodzą po nich uśmiechnięci i przynajmniej na kilka dni, a może i miesięcy, starcza im dobrej energii, którą od nas dostali. Wierzę, że oni też włączają potem pozytywne myślenie i zmieniają świat na lepsze. Cieszę się, że swoją muzyką mogę trochę zmieniać świat na lepsze”.

Z muzyką związany jest już od dzieciństwa. Jako mały chłopiec uczył się gry na wiolonczeli. Rubik to ogromny fan muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do takich filmów jak: „Pajęczarki”, „Ryś” oraz piosenek promujących między innymi takie filmy jak „Quo Vadis” czy „Zemsta”. Rubik skomponował wiele utworów, które stały się hitami i długo królowały na szczytach polskich list przebojów.

Artysta czuje się spełniony zawodowo i prywatnie. W 2008 roku poślubił modelkę Agatę Paskudzką. Para ma dwie córki.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -