piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyJeszcze droższe ubezpieczenie samochodów

Jeszcze droższe ubezpieczenie samochodów

Aż 1.2 miliona kierowców z New Jersey zapłaci więcej za ubezpieczenie samochodu. Zmiany weszły w życie od 1 stycznia 2023 roku na mocy ustawy podpisanej przez gubernatora stanu Phila Murphy’ego. Przepisy zwiększają minimalną kwotę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, jaką kierowcy muszą opłacać w New Jersey.

Minimalne wymagane w New Jersey ubezpieczenie aut jest droższe od nowego roku o ok. 125 dolarów. Fot. Archiwum WEM

Zgodnie z przewidywaniami branżowych ekspertów, kierowcy, których dotyczy nowe prawo, mogą spodziewać się podwyżki o około 125 dolarów za ubezpieczenie samochodu w skali roku. Ustawa podniosła minimalną dozwoloną wcześniej kwotę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z 15,000 do 25,000 dolarów. Co więcej, nie jest to jedyna podwyżka w najbliższych latach. W przepisach uwzględniono kolejny wzrost minimalnego ubezpieczenia w 2026 roku. Osiągnie ono wówczas kwotę do 35,000 dolarów. Kierowcy muszą się zatem nastawić na to, że za trzy lata będą płacić jeszcze więcej.

Jak jeszcze w czasie debaty nad ustawą deklarował stanowy Departament Bankowości i Ubezpieczeń, który sprawuje nadzór nad ubezpieczycielami, minimalną kwotą ubezpieczenia objętych było w 2022 roku od 1.1 do 1.2 miliona pojazdów, których właściciele wykupili minimalne wymagane przez stan ubezpieczenie.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -