wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaZnani i LubianiJerzy Połomski wśród weteranów

Jerzy Połomski wśród weteranów

Jerzy Połomski od kilku miesięcy przebywa w domu opieki w związku z pogarszającym się stanem fizycznym oraz trudnościami z pamięcią. Krążą słuchy, że schorowany 87-letni artysta nie chce, by go odwiedzano.

Jerzy Połomski wylansował wiele przebojów lat 60. i 70., m.in. takich jak: „Bo z dziewczynami”, „Cała sala śpiewa z nami” i „Woziwoda”. Fot. Wikipedia.org

Wokalista nigdy się nie ożenił i nie doczekał się także potomstwa. W czerwcu 2021 r. artysta ze swojego mieszkania przeniósł się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Gdy nasiliły się wieści o jego złym stanie, wieloletnia menedżerka piosenkarza powiedziała, że stan zdrowia Jerzego Połomskiego nie pogorszył się. Artysta ma znakomitą opiekę pielęgniarską i lekarską. Menadżerka oznajmiła również, że Połomski musi zmierzyć się z chorobami adekwatnymi do jego wieku, m.in. kłopoty z pamięcią, słuchem i inne. Menadżerka pokusiła się nawet o stwierdzenie, że pobyt w nowym miejscu służy artyście i widzi lekką poprawę. Jest tam piękny park do spacerów. Pensjonariusze nie są narażeni na wścibskie spojrzenia postronnych i przypadkowych osób.

Połomski wylansował wiele przebojów lat 60. i 70., m.in. takich jak: „Bo z dziewczynami”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Woziwoda” i mnóstwo innych. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Radomiu, gdzie ukończył Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych. Po maturze wyjechał na studia do Warszawy. Zdał egzamin wstępny na wymarzoną architekturę, jednak nie został przyjęty (decydujący okazał się brak punktów za pochodzenie – preferowane było robotnicze lub chłopskie – albo przynależność do Związku Młodzieży Polskiej). Później zdał egzaminy i został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie na Wydział Estradowy. Na studiach jego wykładowca Ludwik Sempoliński zaproponował mu zmianę nazwiska Pająk na bardziej sceniczne i doradził, by poświęcił się muzyce, nie aktorstwu.

Chętnie sięgał też po przedwojenne hity, poezję, covery zagranicznych przebojów. Nazywano go polskim Frankiem Sinatrą i Charlesem Aznavourem, ale sam artysta z dystansem odnosił się do tych porównań. W 2016 r. otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2017 r. Pierścień Patrioty.

Halina Kossak

spot_img

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułŚlub po raz trzeci
Następny artykułCo słychać u zespołu Tulia?

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -