piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyJersey City na liście najzdrowszych miast w kraju

Jersey City na liście najzdrowszych miast w kraju

Rokrocznie serwis Stacker przygotowuje ogólnokrajowe zestawienie najzdrowszych miast w USA. Ranking liczy w sumie 50 miejscowości. W 2022 roku na liście znalazło się tylko jedno miasto z New Jersey.

Miasto Jersey City jest jedynym w całym stanie, które znalazło się na liście najzdrowszych miejsc w kraju wg rankingu Stacker. Fot. Wikimedia

Serwis Stacker, przygotowując zestawienie najzdrowszych miejscowości, wziął pod uwagę takie czynniki jak: liczba palących mieszkańców, a także regularne spożywających alkohol, dostęp do siłowni, lekarzy i specjalistów ds. zdrowia psychicznego oraz wskaźniki otyłości. Pozwoliły one na ogólne oszacowanie stanu zdrowia przeciętnego mieszkańca New Jersey.

Na 50 najzdrowszych do życia miejscowości z terenu całego kraju tylko jedna zlokalizowana jest w New Jersey. Mowa o Jersey City, będącym częścią hrabstwa Hudson z widokami na panoramę Nowego Jorku. Miasto sklasyfikowanie zostało ostatecznie na 45. miejscu na liście najzdrowszych w USA. Uzyskało ocenę ogólnego stanu zdrowia na poziomie A minus oraz ocenę A w kategorii zdrowia i sprawności fizycznej.

Stacker uznał, że najzdrowszym miastem w USA jest Berkley w Kalifornii.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -