poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaIV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

W dniach 13-15 czerwca 2019 roku w Krakowie odbędzie się IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich. Spotkanie to odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Tematem krakowskich obrad będzie „Inżynier Przyszłości”. Jest to odpowiedź na IV rewolucję przemysłową (Industry 4.0), która stawia olbrzymie zadania przed polską nauką, techniką i gospodarką.

Fot. Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Organizatorami spotkania w Krakowie są ze strony krajowej: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska, Akademia Inżynierska w Polsce, Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Krakowska Rada FSNT-NOT, zaś ze strony polonijnej: Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej oraz Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

W skład Komitetu Honorowego wchodzi Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski.

Organizatorzy zapraszają do Krakowa wszystkich tych, którzy rozsiani po całym świecie czują się polskimi inżynierami i zechcą w koleżeńskim gronie podzielić się swymi doświadczeniami i pomysłami.

Pierwszy Zjazd Techników Polskich miał miejsce pod zaborami w Krakowie w 1882 r. Zjazdy i Kongresy gromadziły polskich inżynierów z kraju i rozproszonych po świecie. Ich wynikiem było nawiązanie współpracy inżynierów polskich, pracujących i osiągających sukcesy poza granicami z uczelniami, instytutami badawczymi i innowacyjnymi przedsiębiorstwami.

I Światowy Zjazd Inżynierów Polskich odbył się w 2010 r. w Warszawie. Postanowiono, że zgromadzenia polskich twórców techniki będą się odbywały co 3 lata. Głównym tematem debat były możliwości wsparcia gospodarki.

WEM


Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.szip.org.pl.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -