wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPolonia po raz trzeci zaśpiewa w Opolu!

Polonia po raz trzeci zaśpiewa w Opolu!

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach od 2 do 7 lipca 2019 r., mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 15 kwietnia 2019 r. W festiwalu mogą wziąć udział artyści polonijni, którzy ukończyli 18. rok życia. Koncerty festiwalowe odbędą się w Opolu, Brzegu, Otmuchowie i Korfantowie.

Koncerty festiwalowe odbędą się w Opolu, Brzegu, Otmuchowie i Korfantowie. Fot. Archiwum Haliny Nabrdalik

„Zapraszamy Polonię!”

Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu Polonię ze wschodniego wybrzeża! – mówi Halina Nabrdalik z Radia Opole, a zarazem prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska i pomysłodawczyni imprezy.

Dwie poprzednie edycje imprezy przyciągnęły do Opola rzesze wykonawców z Europy, Kanady, Ameryki i Australii. – Polacy, niezależnie od tego, gdzie żyją, powinni mieć szansę poznać polską kulturę, jej wspaniały dorobek, także muzyczno-wokalny. Taka wiedza pozwala lepiej zakotwiczyć się w polskości. Stąd pomysł festiwalu, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także inspiracja artystów polskiego pochodzenia do własnej twórczości na emigracji. Festiwal polonijny to misja, której celem jest kreowanie żywych, serdecznych więzi z macierzą, integracja artystów polonijnych wokół Opola – „Stolicy Polskiej Piosenki”, ich bliższe poznanie się, wymiana kontaktów, a nawet wspólne koncertowanie w krajach swojego zamieszkania – wyjaśnia Halina Nabrdalik.

Nagrody dla najlepszych

Dla najlepszych wykonawców organizatorzy III PFPP przewidują atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Zgłoszenia należy wysyłać do 15 kwietnia br. na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com. Aplikacja powinna zawierać wypełnioną kartę uczestnika wraz z czterema polskimi piosenkami (w tym jedna może być utworem autorskim). – Komisja Artystyczna, po przesłuchaniu zgłoszonych w formie MP3 nagrań, zdecyduje o zakwalifikowaniu wykonawców do udziału w festiwalowych koncertach, co nastąpi do końca kwietnia br. O decyzji Komisji Artystycznej kandydaci zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną – dodaje Nabrdalik.

Warto zauważyć, iż sporym atutem tego stosunkowo świeżego, polonijnego przedsięwzięcia, jest fakt zaangażowania w jego organizację samorządu opolskiego, któremu zależy na promocji swego niezwykle ciekawego turystycznie, wielokulturowego regionu.

AG


Szczegółowe informacje na temat III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, także kartę zgłoszenia uczestnika można znaleźć na stronie internetowej www.wspolnotapolska.opole.pl

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -