czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaInspiracja i nadzieja

Inspiracja i nadzieja

Miłosz Gąsior, młody pianista z Florydy zmagający się z autyzmem został uhonorowany tytułem Mister Inspirational 2022.

Miłosz Gąsior z rodziną podczas gali Beyond Incredible. Fot. Facebook

Miłosz Gąsior to wyjątkowo utalentowany młody pianista. Nie tylko w iście wirtuozowski sposób potrafi odtworzyć na fortepianie dzieła wielkich mistrzów, takich jak Chopin, Mozart czy Bach, ale przez muzykę wyraża też siebie. W jego przypadku jest to szczególnie ważne, bowiem nastolatek cierpi na autyzm.

Miłosz wraz z rodziną mieszka na Florydzie. W wieku 2 lat zdiagnozowano u niego autyzm. Ze względu na stopień zaburzeń lekarze nie dawali dużych szans na to, żeby chłopiec w przyszłości mógł się normalnie komunikować czy funkcjonować w społeczeństwie, nie mówiąc już o jakiejkolwiek karierze. Ale dzięki własnemu talentowi i wytrwałości oraz ogromnemu wsparciu swojej rodziny 19-letni obecnie Miłosz Gąsior jest rozpoznawalnym w środowisku polonijnym i poza nim pianistą, który odnosi coraz większe sukcesy.

Fot. Facebook

Miłosz zaczął naukę gry na pianinie w wieku 7 lat. Aktualnie jest uczniem liceum muzycznego, w którym plasuje się w czołówce najlepszych uczniów. Został przyjęty do Centrum Sztuki Hrabstwa Pinellas w St. Petersburgu jako pierwszy autystyczny uczeń kierunku gry na fortepianie w 35-letniej historii programu. Jego pasja oraz to, jak dzięki niej radzi sobie z autyzmem, została dostrzeżona i doceniona przez fundację Help Us Gather, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nastolatek został uhonorowany tytułem Mister Inspirational 2022, będącym odzwierciedleniem tego, że dzięki drodze, jaką pokonał, może być inspiracją dla innych osób zmagających się z autyzmem lub innymi zaburzeniami oraz dawać im nadzieję na to, że można żyć pełnią życia mimo wszystko. Uroczyste uhonorowanie Miłosza tytułem i szarfą miało miejsce podczas eleganckiej gali Beyond Incredible, która miała miejsce na początku sierpnia.

Zachęcamy do posłuchania, jak Miłosz gra, na jego kanale w serwisie YouTube oraz zostawienia subskrypcji: (136) Milosz Gasior Defying Autism with Music – YouTube

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -