poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyIncydent na kolejce w Six Flags

Incydent na kolejce w Six Flags

19 osób z obrażeniami, w tym 5, które trafiły do szpitala – oto bilans incydentu, który miał miejsce na terenie parku rozrywki Six Flags w czwartek 25 sierpnia. Do wypadku doszło tuż przed zamknięciem na noc, na kolejce górskiej „El Toro” w Six Flags Great Adventure w Jackson Township w stanie New Jersey. Dokładne przyczyny zajścia nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że pod koniec jednej z ostatnich tras doszło do usterki, w wyniku której obrażeń doznali korzystający z niej turyści.

Do incydentu doszło w parku Six Flags w Jackson Township w New Jersey. Fot. Wikipedia

Jak podkreślił rzecznik Departamentu Policji Jackson Township, większość z urazów uznano za drobne. Dotyczy to także osób, które wysłane zostały do szpitala. Turyści skarżyli się na bóle pleców, otarcia i potłuczenia.

Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej Six Flags, kolejka górska, na której doszło do incydentu, osiąga maksymalną prędkość 70 mil na godzinę, wjeżdża na wysokość niemal 19 pięter i zjeżdża ze 176 stóp pod kątem 76 stopni. Jest to drewniana atrakcja o najbardziej stromym spadku w Stanach Zjednoczonych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -