poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyWyprawka szkolna bez podatku

Wyprawka szkolna bez podatku

Rodzice mieszkający New Jersey i szykujący swoje pociechy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego mogą skorzystać z obowiązujących już na terenie stanu ulg podatkowych. Wolne od podatku w okresie od 27 sierpnia do 5 września są wszystkie artykuły szkolne – od ołówków po laptopy. Ulga podatkowa została przewidziana w nowym budżecie stanowym, podpisanym przez gubernatora Phila Murphy’ego 1 lipca. Jego wartość wyniosła 50.6 miliarda dolarów.

Do 5 września ze stanowego podatku zwolnione będą najczęściej kupowane produkty na powrót do szkoły. Fot. Wikimedia Commons

Artykuły szkolne są wolne od podatku od sprzedaży – wynoszącego w New Jersey 6.625% – przez 10 dni. Ulga obejmuje szereg artykułów, które przydać się mogą każdemu uczniowi, w tym długopisy, zeszyty, artykuły artystyczne, podręczniki, komputery i sprzęt sportowy. Warto przypomnieć, że zarówno odzież, jak i buty są też objęte ulgą podatkową na terenie stanu.

Oszczędzić na zakupach szkolnych mogą nie tylko mieszkańcy New Jersey. Zwolnienia podatkowe dotyczą zarówno sprzedaży internetowej, jak i stacjonarnej. Według szacunków prawodawców stanowych, przeciętne gospodarstwo domowe może zaoszczędzi od 20 do 50 dolarów na typowej szkolnej wyprawce, korzystając z wprowadzonej ulgi.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -