czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaZdrowie i UrodaGuz mózgu: znaki ostrzegawcze, które wysyła nam organizm

Guz mózgu: znaki ostrzegawcze, które wysyła nam organizm

Szacuje się, że w 2022 roku ponad 90,000 osób w Stanach Zjednoczonych otrzyma diagnozę guza mózgu.

Dr Nazer Qureshi jest neurochirurgiem z Ayer Neuroscience Institute w The Hospital of Central Connecticut

Usłyszenie takiej diagnozy jest dla większości osób w pierwszej chwili przerażające, ale nie wszystkie guzy mózgu zagrażają życiu – mówi dr Nazer Qureshi, neurochirurg z Ayer Neuroscience Institute w The Hospital of Central Connecticut.

Typy guzów mózgu

Dr Qureshi wyjaśnia, że istnieją dwa typy guzów mózgu. Pierwsze to te, które są łagodne, co oznacza nienowotworowe. Istnieją również złośliwe guzy mózgu, które są uważane za nowotworowe i mogą mieć różne przyczyny.

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu będą różnić się w zależności od lokalizacji guza i jego rozmiaru. Jedynym objawem, który pozostaje stały u wielu pacjentów, są uporczywe bóle głowy. – Normalne jest, że wielu z nas odczuwa ból głowy w ciągu dnia z powodu stresu lub innych czynników. Ale osoba, która zauważa, że ciągle budzi się z bólami głowy rano, po tym, jak powinna być odświeżona po śnie, powinna zwrócić na to uwagę i porozmawiać z lekarzem – ostrzega dr Qureshi.

Niektóre z innych objawów, które mogą być związane z guzem mózgu, to:

  • drgawki, szczególnie u dorosłych bez istniejących problemów zdrowotnych;
  • zmiany w widzeniu;
  • trudności w mówieniu lub myśleniu;
  • utrata równowagi lub zawroty głowy;
  • zmiany osobowości lub zachowania.

Dr Qureshi zachęca do skonsultowania się z lekarzem, jeśli ktoś doświadcza któregokolwiek z tych objawów, aby można było przeprowadzić badania i skany w celu zrozumienia, co się dzieje i postawienia diagnozy.

Leczenie guza mózgu

Często opcją jest chirurgiczne usunięcie guza, niezależnie od tego, czy jest on łagodny, czy złośliwy. – Celem jest próba usunięcia guza, ale czasami może to być trudne ze względu na jego lokalizację lub głębokie zakorzenienie, co sprawia, że jest bardziej złożony – mówi dr Qureshi. W zależności od diagnozy i wyniku operacji, radioterapia lub chemioterapia są również opcjami leczenia, aby pomóc zmniejszyć rozmiar guza.


Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer 860.827.7690 lub odwiedź stronę www.hartfordhealthcare.org/neuro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -