wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyGóralski Piknik w Clifton

Góralski Piknik w Clifton

Po dwóch latach przerwy do Clifton powróciła doroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Podhalan w New Jersey. Góralski piknik odbył się w niedzielę, 14 sierpnia, i przyciągnął kilka tysięcy(!) osób spragnionych smacznego, polskiego jedzenia, skocznej muzyki oraz innych atrakcji, o które zadbali organizatorzy.

Imprezę rozpoczęła polowa msza święta odprawiona tuż po 12 w południe. Następnie uczestnicy pikniku mogli podziwiać góralskie tańce oraz występy wokalne. Odbyły się różne konkursy, a jedną z atrakcji była loteria fantowa. Pomyślano także o rozrywce dla najmłodszych. Piknikowi towarzyszył kiermasz wyrobów lokalnych rzemieślników i artystów, można było się też zapoznać z ofertą kilku biznesów, skosztować serwowanych w puntach gastronomicznych tradycyjnych polskich potraw, a także obejrzeć zabytkowe polskie auta z okresu PRL-u. Piknik zakończył się zabawą taneczną i biesiadą, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Część dochodu z tegorocznego pikniku zostanie przeznaczona na potrzeby Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym w Szczawnicy.

JLS
Fot. Stowarzyszenie Podhalan w New Jersey

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -