wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutDożynki w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Dożynki w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Dożynki w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport odbyły się w niedzielę, 14 sierpnia, i niewątpliwie należały do bardzo udanych wydarzeń.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą z procesją, w której parafianie przynieśli do ołtarza owoce ziemi i pracy ludzkich rąk. Złożono też symbolicznie wieniec dożynkowy jako podziękowanie za plony. Starostami dożynek mianowani zostali Teresa i Leszek Zaborek, którzy w procesji dożynkowej przynieśli chleb i sól. – W tym roku przyniesione zostały także bułeczki św. Antoniego jako symbol dzielenia się dobrem i podziękowanie św. Antoniemu za opiekę nad naszą parafią – dodaje o. Norbert Siwiński, proboszcz polskiej parafii w Bridgeport.

Po mszy św. uczestnicy dożynek zgromadzili się na placu przy kościele, gdzie znajdowały się stanowiska z tradycyjnym polskim jedzeniem. Atrakcją była też loteria, a wszystkiemu towarzyszyła dobra muzyka. Przygotowano też zabawy dla dzieci, a dożynkom towarzyszyła wystawa rękodzielnictwa, degustacja nalewek leczniczych, było też stanowisko z ziołami i zdrową żywnością. – Nowością był zorganizowany po raz pierwszy Farmer’s Market, czyli stoisko z wyrobami naszych parafian, takimi jak owoce, warzywa, miód, nalewki, chlebki itd. – mówi o. Norbert, dodając, że pomysł został bardzo ciepło przyjęty, w związku z czym podobne stoisko będzie także podczas odpustu parafialnego 25 września.

Dożynki były bardzo udane, a frekwencja przerosła nasze oczekiwania – podsumowuje proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport, informując, że całość dochodu z dożynek przeznaczona zostanie na instalację światła na nowo wyremontowanej wieży kościelnej, która na cześć Matki Bożej rozbłyśnie wkrótce biało-niebieską iluminacją.

JLS
Fot. Archiwum parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -