poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaGdzie na wakacje?

Gdzie na wakacje?

Maine i Rhode Island na czele rankingu najlepszych letnich destynacji.

Acadia National Park to jedyny park narodowy znajdujący się na terenie Nowej Anglii. Fot. national-park.com

Jeśli ktoś zastanawia się nad planami na wakacje, pomocny może być opublikowany pod koniec maja ranking najlepszych letnich destynacji w 2021 wg Airbnb.

South County w Rhode Island i Acadia National Park w Maine znalazły się na czele tej listy. Pod uwagę wzięte zostały m.in. takie czynniki jak możliwość wypoczynku na łonie natury i bliskość atrakcji przyrodniczych. Tego lata trendy będą piaszczyste plaże, parki narodowe i wszelkie miejsca, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, rozkoszując się bliskością przyrody.

Malownicze i piaszczyste plaże to jeden z największych atutów Rhode Island. Fot. southcountyri.com

South County, z długą na 100 mil linią brzegową, jest powodem, dla którego Rhode Island zyskał przydomek „The Ocean State”. 11 zlokalizowanych tuż przy nabrzeżu miast: Charlestown, Coventry, East Greenwich, Exeter, Hopkinton, Narragansett, North Kingstown, Richmond, South Kingstown, West Greenwich i Westerly stanowi dobrą bazę wypoczynkową.

Niemniej popularnym miejscem jest Park Narodowy Acadia, jedyny park narodowy w Nowej Anglii. W zeszłym roku park odwiedziło 2.7 miliona osób, co pozwoliło mu się znaleźć na liście 10 najczęściej odwiedzanych parków narodowych w 2020 roku.

Wśród popularnych letnich destynacji na liście znalazła się też Floryda ze swoimi Miramar Beach i Panama City Beach oraz kilka lokalizacji w Montanie, Południowej Karolinie i Południowej Dakocie.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -