sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaUSANowy JorkFundusze na pomoc rolnikom

Fundusze na pomoc rolnikom

Komisarz ds. rolnictwa stanu Nowy Jork Richard A. Ball ogłosił w poniedziałek 6 marca, że kilkanaście organizacji rolniczych w całym stanie otrzyma 700,000 dolarów w ramach Farmers’ Market Resiliency Grant Program. Finansowanie programu zostało uwzględnione w budżecie na rok 2023 i jest częścią planów gubernator Hochul dążących do poprawienia odporności stanowego łańcucha dostaw żywności po Covid-19.

Fundusze mają przede wszystkim wesprzeć targi rolne w całym stanie Nowy Jork. Fot. Archiwum WEM

Finansowanie zostało przyznane 11 organizacjom rolniczym w całym stanie. Fundusze mają wzmocnić rynki rolnicze, czyli tzw. „farmer’s markets”, i zwiększyć dostępność lokalnej żywności dla konsumentów. Pomóc w tym ma również promowanie sprzedaży internetowej, poprawa infrastruktury oraz rozszerzenie działań marketingowych i informacyjnych.

Gubernator Hochul ogłosiła w swoim orędziu w 2023 roku, że przekaże środki na realizację programu w ramach swoich starań o stworzenie odpornego systemu dostaw żywności, który sprawdzi się pomimo ekstremalnych sytuacji, a jednocześnie będzie dostępny dla wszystkich nowojorczyków.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -