poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaUSAFlorydaFirmy na południowej Florydzie mają problemy z zatrudnieniem

Firmy na południowej Florydzie mają problemy z zatrudnieniem

Wskutek pandemii wiele osób straciło pracę. Jednak teraz, gdy akcja powszechnych szczepień postępuje i pandemia wydaje się dobiegać ku końcowi, a firmy – po miesiącach „zamrożenia” – wznawiają działalność, okazuje się, że wcale nie tak łatwo o znalezienie pracowników.

Firmy mają problem ze znalezieniem pracowników m.in. do sprzedaży, kierowców, osób znających się na marketingu. Fot. Archiwum WEM

Po pandemii firmy chcą przystąpić do działania z nową energią, jednak kłopoty z zatrudnieniem odpowiedniego personelu stają im na przeszkodzie. – Zapotrzebowanie jest spore, a chętnych mało. Szukamy ludzi w zasadzie do wszystkiego – do sprzedaży, kierowców, osoby znające się na marketingu – mówi Victoria White, specjalistka ds. zasobów ludzkich w Lewis Marine Supply w Fort Lauderdale.

Z czego to wynika? Wśród czynników hamujących przed podjęciem pracy wymienia się poczucie bezpieczeństwa – obawę, że w pracy można zarazić się COVID-19, trudności w znalezieniu opieki dla dziecka oraz… zapomogi dla bezrobotnych. Te ostatnie znalazły się na celowniku senatora z Florydy Marco Rubio, który stwierdził: „Nie nazywam tych osób leniwymi, ich zachowanie jest logiczne”.

Wiele osób uważa, że czeki stymulacyjne i tym podobne formy wsparcia dla bezrobotnych nie motywują ich do prób szukania i podjęcia pracy, a wręcz przeciwnie. – Nie twierdzę, że jest to jedyna przyczyna, ale niewątpliwie jedna z ważnych – podsumował Rubio w Fox News.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułDzieci w szkole bez maseczek?
Następny artykułCyberatak na paliwa

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -