piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPoloniaFestiwal „Małej Polski” w New Britain 31 maja

Festiwal „Małej Polski” w New Britain 31 maja

Ruszyły przygotowania do 9. edycji Festiwalu „Małej Polski” w New Britain, który w tym roku odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Tłumy przewijają się ulicą Broad Street podczas zeszłorocznego festiwalu „Małej Polski”. Fot. Archiwum WEM

Od skromnych początków i frekwencji, która liczyła zaledwie kilkaset osób, Festiwal „Małej Polski” na przestrzeni ostatnich 8 lat stał się jednym z największych polonijnych wydarzeń w całym kraju. W zeszłorocznej edycji wzięło udział około 35,000 osób, a wzdłuż Broad Street ustawiło się ponad 120 stoisk, w tym 40 gastronomicznych. Do rekordowej frekwencji rok temu przyczyniła się zmiana terminu, w jakim odbywa się festiwal – z kwietnia na początek czerwca. W tym roku festiwal ponownie odbędzie się w późniejszym, cieplejszym terminie.

Pomimo że do festiwalu zostały jeszcze 4 miesiące, zostało już wynajętych sporo stoisk, głównie gastronomicznych. Opłaty za stoiska wynoszą w tym roku $250 dla firm, $450 dla restauracji oraz $300 dla małych food trucków. Organizacje niedochodowe za stoisko zapłacą $150, ale mogą się też starać o zniesienie opłaty. Pakiety dla sponsorów, dzięki którym możliwa jest organizacja festiwalu, zaczynają się już od $500. W tym roku jedną z korzyści sponsorowania festiwalu będą wejściówki do specjalnego namiotu VIP dla sponsorów. Organizacja festiwalu kosztuje około 30 tysięcy dolarów rocznie, a budżet ten składa się głównie z opłat za stoiska oraz sponsorów.

W ciągu kilku tygodni odbędzie się pierwsze z kilku spotkań organizacyjnych, podczas którego można będzie zasięgnąć dodatkowych informacji, podzielić się uwagami i sugestiami oraz poznać bliżej plany związane z tegoroczną edycją festiwalu. Rok temu, dzięki sugestii uczestników, podczas całego festiwalu funkcjonował punkt informacyjny, a prężna grupa wolontariuszy sprawnie nadzorowała przygotowania do festiwalu, gdzie w ciągu dwóch godzin ustawiło się ponad 120 stoisk. Niektóre z sugestii, jakimi podzielili się uczestnicy zeszłorocznego festiwalu, to konieczność ustawienia więcej koszy na śmieci oraz przenośnych bankomatów – większość ze stoisk przyjmuje płatności tylko w gotówce. Informacje na temat spotkań będą podane w polonijnej prasie oraz w mediach społecznościowych.

Organizatorem festiwalu jest Polonia Business Organization, a koordynacji tegorocznej edycji, podobnie jak rok temu, podjął się Darek Barcikowski, wydawca „Białego Orła” i konsul honorowy RP w Connecticut.

Informacje na temat stoisk bądź sponsoringu dostępne są na stronie www.LittlePolandFest.com. Pytania można kierować na littlepolandfestivalNB@gmail.com lub 860-223-9100.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -