wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaEgzaminy zgodnie z zaplanowanymi terminami

Egzaminy zgodnie z zaplanowanymi terminami

Egzaminy: maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami; od 4 do 20 maja – egzamin maturalny, od 25 do 27 maja – egzamin ósmoklasisty – poinformował w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Gorzów Wielkopolski, 08.06.2020. Koronawirus w Polsce. Uczniowie I LO im T. Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego, 8 bm. (amb) PAP/Lech Muszyński

Szef MEiN na konferencji prasowej przedstawił szczegóły dotyczące egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.

Zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. „Od 4 maja do 20 maja – egzamin maturalny, od 25 maja do 27 maja – egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana” – poinformował Czarnek.

Przypomniał, że egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 r. „Dla ósmoklasistów mniejsza liczba zadań w arkuszach egzaminacyjnych, ale czas na ich rozwiązanie dokładnie taki sam jak w 2019 r. i w 2020r.” – podkreślił minister edukacji.

Dodał, że mniejsza będzie także liczba zadań otwartych.

Szef MEiN przekazał, że egzaminie maturalny również odbędzie się na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 r. „Egzaminy obowiązkowe – tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustna tylko dla osób, które potrzebują wyniku rekrutacji na uczelnie za granicą. Na egzamin ustny zgłosiły się 842 osoby” – powiedział Czarnek.(PAP)

Karolina Kropiwiec
kkr/ itm/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -