niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNowy Ład w najbliższym czasie

Nowy Ład w najbliższym czasie

Kongres statutowo-wyborczy, podczas którego wybrane zostaną władze partii planowany jest na koniec czerwca, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna; Nowy Polski Ład zostanie zaprezentowany „w najbliższym czasie” – poinformował w Polskim Radiu szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Warszawa, 27.09.2019. Pełnomocnik wyborczy KW PiS Krzysztof Sobolewski podczas konferencji prasowej w siedzibie partii w Warszawie, 27 bm. (pkus) PAP/Mateusz Marek

Sobolewski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to, czy 8 maja zostanie zaprezentowany Nowy Polski Ład odparł, że ostateczna decyzja, co do terminu prezentacji nie została podjęta.

„Nie wykluczam, że w najbliższym czasie, natomiast wszystko jest uzależnione od sytuacji pandemicznej” – podkreślił szef komitetu wykonawczego PiS i przypomniał odwołanie prezentacji ze względu na trzecią falę pandemii.

„Czy to będzie 8 maja to się jeszcze okaże, decyzja przed nami” – mówił.

Sobolewski podkreślił, że częściowo Nowy Polski Ład został już zaprezentowany w 10 punktach, które – jak mówił – dotyczą „praktycznie każdej dziedziny życia”. Dodał, że wśród zaprezentowanych propozycji pojawią się „zaskoczenia” m.in. w obszarze programów społecznych i kwestii podatkowych, a także dotyczycących rodziny.

Pytany o program „Babcia plus”, który miałby dotyczyć wsparcia seniorów opiekujących się wnukami, odparł, że jest to „w trakcie rozmów i analiz”.

„Wszystko jest uzależnione od sytuacji budżetowej i możliwości budżetowych. Nie wykluczam czegoś w tym stylu” – powiedział szef komitetu wykonawczego PiS.

Dopytywany, czy Nowy Polski Ład zaprezentuje premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński, odparł, że więcej informacji dotyczących samej prezentacji pojawi się wówczas, gdy będzie znany termin.

Sobolewski zapewniał, że w programie znajdą się propozycje zarówno dla najuboższych grup społecznych, jak i klasy średniej oraz przedsiębiorców.

Szef komitetu wykonawczego PiS pytany, czy w czerwcu odbędzie się kongres PiS, odparł, że to również jest uzależnione od sytuacji pandemicznej.

„Termin w tej chwili to jest koniec czerwca, a (kongres) będzie miał charakter statutowo–wyborczy” – poinformował Sobolewski.

„Mamy przed sobą wybory władz partii, a jednocześnie zmiany w statucie i to będą główne punkty obrad kongresu. Mam nadzieję, że odbędzie się on pod koniec czerwca, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli” – dodał.

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno–gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas nie podano.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. (PAP)

Mateusz Roszak
mro/ mark/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -