niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyZwyczajeDzień Niepodległości USA

Dzień Niepodległości USA

4 lipca to Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, jedno z najważniejszych i najbardziej obchodzonych świąt narodowych w USA. Upamiętnia ono przyjęcie Deklaracji Niepodległości 4 lipca 1776 roku, kiedy to trzynaście amerykańskich kolonii ogłosiło swoją niezależność od Wielkiej Brytanii.

Fot. Getty Images

Tego dnia, w 1776 roku, Drugi Kongres Kontynentalny zebrał się w Filadelfii i formalnie przyjął dokument opracowany głównie przez Thomasa Jeffersona, który deklarował niepodległość kolonii oraz ich prawo do samostanowienia. Deklaracja Niepodległości była wynikiem narastających napięć między koloniami a Wielką Brytanią, które doprowadziły do wybuchu wojny o niepodległość.

Dzień Niepodległości jest obchodzony w całych Stanach Zjednoczonych poprzez różnorodne uroczystości i wydarzenia. Tradycyjnie są to parady, pokazy sztucznych ogni, koncerty, pikniki, zawody sportowe i inne formy świętowania. Wiele osób dekoruje swoje domy w narodowe barwy – czerwony, biały i niebieski, a także wywiesza flagi.

Święto to jest symbolem amerykańskiej wolności i patriotyzmu, a także okazją do refleksji nad historią i wartościami, które ukształtowały naród amerykański.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -