niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaDyżur konsularny w Orlando

Dyżur konsularny w Orlando

20 kwietnia 2022 r. odbędzie się dyżur konsularny w Orlando na Florydzie. Dyżur odbędzie się w Crystal Ballroom w Lake Mary (720 Currency Circle, Lake Mary, FL 32746). Zapisy na dyżur uruchomione zostały 28 marca za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl (wybór placówki: dyżur konsularny-Orlando).

Dyżur konsularny odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. w Crystal Ballroom w Lake Mary. Fot. Archiwum WEM

Każda wizyta musi zostać zarejestrowana w systemie e-konsulat. Urząd nie przyjmuje zgłoszeń na dyżur drogą e-mailową ani telefoniczną. Podczas rejestracji należy podać numer telefonu oraz adres e-mail – ponieważ to w ten sposób pracownik ambasady po 8 kwietnia będzie się kontaktował w sprawie ustalenia szczegółów wizyty. Wizyty osób, z którymi nawiązanie kontaktu nie będzie możliwe, będą anulowane.

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Waszyngtonie przypomina, że przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty (a zwłaszcza polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska). Podczas dyżuru nie są przyjmowane wnioski dotyczące spraw z zakresu stanu cywilnego ani obywatelskich, ale wyłącznie paszportowe. Przed wizytą należy wydrukować wniosek (dwustronnie) oraz wypełnić go. W miarę możliwości należy wcześniej wykonać kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą kredytową lub w formie Money Order.

Podczas dyżuru nie są przyjmowane wnioski dotyczące spraw z zakresu stanu cywilnego ani obywatelskich. Dyżur przeznaczony jest wyłącznie dla osób chcących złożyć wniosek o paszport.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -