niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkUroczystość św. Józefa na Manhattanie

Uroczystość św. Józefa na Manhattanie

Uroczystość ku czci św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, obchodzona jest 19 marca. W tym wyjątkowym dniu zanoszone są modlitwy ku czci tego potężnego świętego.

Uczestnicy porannej mszy świętej w uroczystość Św. Józefa na Manhattanie. Fot. Archiwum parafii

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w sobotni poranek, 19 marca, wierni podczas porannej mszy świętej modlili się m.in. za wszystkich, którym bliski jest duchowo św. Józef i którzy w tym dniu obchodzą swoje imieniny. Do tej uroczystości parafianie przygotowywali się przez 9-dniową nowennę, ofiarując Bogu przez pośrednictwo Józefa Cieśli swoje intencje.

Wizerunek św. Józefa trzymającego na lewej ręce Dzieciątko Jezus i białą lilię w prawej dłoni znajduje się na jednym z witraży kościoła, który w tym roku obchodzi jubileusz 150-lecia powstania. Spogląda on na wiernych już od ponad wieku.

Uczniowie poszczególnych klas Szkoły Polski im. O. Augustyna Kordeckiego prezentują swoje prace z wizerunkiem św. Józefa. Fot. Archiwum parafii

W Polskiej Sobotniej Szkole im. O. Augustyna Kordeckiego, prowadzonej przy parafii ojców paulinów na Manhattanie, również pamiętano o przesławnym potomku Dawida, bo takie wezwanie – tytuł znajduje się w litanii do Świętego Józefa. Uczniowie podczas lekcji religii mieli m.in. za zadanie ułożenie wizerunku św. Józefa składającego się z wielu elementów i pokolorowanie ich. Przed podjęciem tego zadania zostały im przypomniane cnoty, jakimi kierował się ten mąż Boży oraz szukano odpowiedzi, jak św. Józef może nam pomóc w XXI wieku.

Fot. Archiwum parafii

W Zakonie Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika nabożeństwo do św. Józefa jest praktykowane już od wieków. Wstawiennictwo, duchowa opieka i troska tego świętego jest odczuwalna nie tylko w połowie marca, ale przez cały rok. Msze święte wotywne sprawowane w każdą środę czy też odmawiane modlitwy wspólnotowe i indywidualnie za przyczyną Świętego Józefa, są duchowym pomostem łączącym z nas Oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny.

O. Michał Czyżewski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -