niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDemokrata Chris Poulos wygrał wybory jednym głosem

Demokrata Chris Poulos wygrał wybory jednym głosem

Listopadowe wybory w Connecticut pokazały, jak trafnym jest powiedzenie „każdy głos się liczy”. Przekonał się o tym szczególnie Poulos, który będzie reprezentować 81. dzielnicę stanu, obejmującą Southington w stanie Connecticut. Według NBC News jest to ten sam rejon, w którym ponad 20 lat temu wygrał obecny senator z Connecticut – Chris Murphy.

O tym, czy Chris Poulos będzie od stycznia przyszłego roku reprezentował miejscowość Southington na stanowym Kapitolu, zadecydował jeden głos. Facebook.com/ChrisPoulosForSouthington

Reprezentant-elekt Poulos jest nauczycielem hiszpańskiego w miejscowej szkole średniej. W wyborach pokonał republikańskiego przeciwnika – Tony’ego Morrisona. O zwycięstwie zadecydował 1 wyborca. Poulos otrzymał w sumie 5,297 głosów, podczas Morrison uzyskał ich 5,296. Różnica została potwierdzona po ponownym przeliczeniu głosów 14 listopada. Przed powtórką liczenia nieoficjalna przewaga demokraty wynosiła 6 głosów.

Jak stwierdził zwycięzca w wywiadzie z Record-Journal, lokalną gazetą z Meriden w Connecticut, nie dziwi się, że wyborcy są podzieleni. Podkreślił też, że pora iść naprzód i działać na rzecz regionu i stanu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -