wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsDekryminalizacja narkotyków w Massachusetts?

Dekryminalizacja narkotyków w Massachusetts?

Ustawodawcy z Massachusetts wyrazili zainteresowanie badaniem skutków zdekryminalizowania posiadania wszystkich rodzajów narkotyków na własny użytek – chociaż jest to mało prawdopodobne, aby ostateczne projekt stał się prawem.

Ustawa o zalegalizowaniu wszystkich rodzajów narkotyków w Massachusetts do prywatnego użytku poddana została dalszym badaniom. Fot. Archiwum WEM

Ustawa senacka 1277 i ustawa Izby Reprezentantów 2119 zostały wprowadzone pod obrady w 2021 roku, w czerwcu zostały zatwierdzone do dalszych prac pod okiem stanowej Joint Committee on Mental Health, Substance Use, and Recovery. Kolejnym krokiem stało się przekazanie projektów pod opiekę Joint Committee on Health Care Financing. W następstwie prac nad projektami doszło do ich połączenia i utworzenia ustawy o tytule an Act Relative to Harm Reduction and Racial Equality.

Kolejnym etapem życia przyszłej ustawy stało się poddanie jej dalszym badaniom. Komisja postanowiła zebrać więcej danych na temat skutków wprowadzenia w życie przepisów tego typu. Na podstawie wniosków wyciągniętych z nich zostanie ostatecznie sporządzony raport opisowy.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zdecydowana większość projektów kierowanych do dalszych badań, najczęściej nie przechodzi do kolejnych etapów procedowania. Na kwestię tę uwagę zwrócił senator Julian Cyr (D), jeden ze sponsorów ustawy, wyrażając wątpliwości, co do jej przyszłości.

Massachusetts nie jest pierwszym stanem pracującym nad ustawą tego typu. W 2020 roku Oregon jako pierwszy zdekryminalizował posiadanie wszystkich rodzajów narkotyków na własny użytek. Z kolei w roku 2021 Nowy Jork, Wirginia i kilka innych regionów rozpoczęły badania podobnych projektów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -