czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkDe Blasio startuje do Kongresu

De Blasio startuje do Kongresu

Po miesiącach spekulacji dotyczących kolejnych kroków politycznych były burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił w piątek 20 maja start w wyborach do Kongresu. Polityk będzie ubiegał się o stanowisko jako reprezentant 10. okręgu wyborczego Nowego Jorku. O swojej decyzji poinformował w programie MSNBC „Morning Joe”. Jak podkreślił, do podjęcia walki w wyborach skłoniły go sondaże. Ponadto stwierdził, że mieszkańcy potrzebują pomocy i liderów, którzy mogą im ją zapewnić, a de Blasio widzi się w takiej roli.

Bill De Blasio nie planuje szybko zejść ze sceny politycznej. Niedawno ogłosił swoją kandydaturę do reprezentacji 10. dystryktu stanu Nowy Jork w amerykańskim kongresie. Fot. Flickr

Były burmistrz Nowego Jorku od miesięcy przygotowywał się do startu w wyborach, choć początkowo planował powalczyć o urząd gubernatora. Ostatecznie zdecydował się na kandydowanie do Kongresu z 10. dystryktu, po opublikowaniu nowej wersji mapy wyborczej stanu. De Blasio nie jest jedynym lokalnym politykiem, który będzie walczył o urząd z tego rejonu.

De Blasio opuścił ratusz 1 stycznia po ośmiu lat sprawowania władzy. Były burmistrz dał się poznać jako krytyk zarówno lewicy, jak i prawicy, w wielu kwestiach, w tym bezpieczeństwa publicznego. Jego kadencja jako burmistrza była również naznaczona skandalami, w tym federalnym śledztwem w sprawie pozyskiwania funduszy – został on ostatecznie oczyszczony z wszelkich zarzutów. W trakcie wyborów wspierał kampanię obecnego burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -