poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutNed Lamont na prowadzeniu

Ned Lamont na prowadzeniu

Listopadowe wybory zbliżają się już coraz większymi krokami. Przedwyborczą atmosferę konkurencji między kandydatami podgrzewają sondaże. Nie inaczej jest także w Connecticut, gdzie pod koniec roku o reelekcję będzie ubiegał się obecnie sprawujący urząd gubernatora stanu Ned Lamont. Konkurentem demokraty z ramienia Partii Republikańskiej jest biznesmen Bob Stefanowski.

Spora część mieszkańców stanu uważa, że gubernator dobrze wykazał się w walce z pandemią i jej konsekwencjami. Pojedynek Lamont-Stefanowki w listopadzie może okazać się trudniejszy dla jego politycznego rywala. Fot. Facebook

Jak wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez The Hill i Emerson College, w połowie maja Lamont może cieszyć się trzynastoma punktami przewagi nad swoim przeciwnikiem z GOP. Aż pięćdziesiąt jeden procent wyborców w Connecticut zadeklarowało, że w listopadowych wyborach planuje oddać swój głos na Lamonta. Z kolei trzydzieści osiem procent stwierdziło, że zagłosuje na Stefanowskiego. Pozostałe dwanaście procent ankietowanych nadal pozostaje niezdecydowanych. Ten sam sondaż pokazuje, że obecnie urzędujący gubernator stanu może cieszyć się uznaniem dla swojej pracy na poziomie pięćdziesięciu jeden procent. Niezadowolonych z jego działań pozostaje trzydzieści osiem procent pytanych.

Listopadowe wybory będą mieć charakter rewanżu między obydwoma kandydatami. W 2018 roku Lamont pokonał Stefanowskiego w wyścigu gubernatorskim. Jego przewaga wyniosła wówczas zaledwie około 3 punkty.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -