niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutCOVID Alert CT – pobierz aplikację!

COVID Alert CT – pobierz aplikację!

COVID Alert CT to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zainstalowanie aplikacji w telefonie jest jednym ze sposobów, w jaki można pomóc zarówno sobie, jak i swojej społeczności. Aplikacja powiadomi Cię o styczności z osobą, której wynik testu na COVID-19 okazał się pozytywny.

Aplikacja COVID Alert CT jest dobrowolna i anonimowa. Fot. ct.gov

COVID Alert CT jest instalowaną dobrowolnie i anonimową aplikacją na smartfony, informującą o bliskiej styczności z osobami zakażonymi. W razie bliskiego kontaktu z osobą, której wynik testu na COVID-19 okazał się pozytywny, otrzymasz stosowne powiadomienie. Wiedza o potencjalnym narażeniu na kontakt z osobą zakażoną umożliwi Ci niezwłoczne nałożenie na siebie kwarantanny, wykonanie testu oraz zmniejszenie potencjalnego ryzyka zakażenia Twojej rodziny, przyjaciół, sąsiadów, współpracowników i innych osób.

Im więcej osób zainstaluje aplikację COVID Alert CT, tym większa będzie jej skuteczność.

Pomóż chronić swoją społeczność, zachowując jednocześnie swoją prywatność. COVID Alert CT to bezpłatna aplikacja mobilna, dostępna dla każdej osoby pełnoletniej – która ukończyła 18. rok życia – zamieszkującej, pracującej lub uczęszczającej na studia w stanie Connecticut. Użytkownicy systemu Android mogą pobrać aplikację ze sklepu Google Play Store. Natomiast użytkownicy iPhone’ów mogą włączyć aplikację COVID Alert CT bezpośrednio w ustawieniach systemu iOS. Aplikacja COVID Alert CT dostępna jest w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim, mandaryńskim, haitańskim-kreolskim, bengalskim i arabskim.

Po zainstalowaniu lub włączeniu aplikacji upewnij się, że włączyłeś opcję otrzymywania powiadomień, dzięki której będziesz informowany o potencjalnym kontakcie z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19. Twój telefon będzie wymieniał się bezpiecznym, losowo generowanym kodem z telefonami innych użytkowników, dzięki czemu możliwe będzie rejestrowanie obecności tych osób w Twoim otoczeniu.

Pamiętaj, że Twoja prywatność jest chroniona. Aplikacja nigdy nie będzie gromadziła przekazywała ani przechowywała Twoich danych osobowych, gwarantując tym samym całkowitą anonimowość. Twoje dane osobowe nie będą udostępniane firmie Google, Apple ani Connecticut Department of Public Health (Departamentowi Zdrowia Publicznego stanu Connecticut).

Twoja lokalizacja nigdy nie będzie śledzona – aplikacja wykorzystuje technologię Bluetooth w celu wykrywania osób (z zainstalowaną aplikacją), które znalazły się w odległości 2 metrów (6 stóp) od Ciebie. Twój telefon wymieni się bezpiecznym kodem z telefonem drugiej osoby w celu zarejestrowania faktu, iż znalazła się ona w Twoim pobliżu.


Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na stronie: portal.ct.gov/coronavirus/covidalertCT/homepage

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -