środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsCoraz mniej hospitalizacji

Coraz mniej hospitalizacji

Odkąd trwają szczepienia przeciwko COVID-19 w Massachusetts systematycznie spada średni wiek osób zarażonych koronawirusem. Jeszcze w styczniu wynosił on 73 lata, gdy tymczasem obecnie są to 64 lata.

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 przyniosła spadek zachorowań wśród seniorów. Fot. Archiwum WEM

Seniorzy byli grupą, która ze względu na największe ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci wskutek zakażenia koronawirusem otrzymała dostęp do szczepionek przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności. Szeroko zakrojone akcje szczepień w domach opieki i domach spokojnej starości przynoszą efekty – choruje coraz mniej seniorów. Spada też liczba osób, które trafiają z powodu zakażenia COVID-19 do szpitali. Ponadto, w przypadku gdy chorują osoby młodsze, najczęściej nie mają one innych poważnych problemów zdrowotnych, co do zasady przekłada się na łagodniejszy przebieg zakażenia.

Mam nadzieję, że jest to odzwierciedlenie tego, jak sprawnie przeprowadzona została akcja szczepień w domach opieki, a następnie seniorów w wieku 75+ i niedługo potem powyżej 65. roku życia – powiedział Asif Merchant, specjalista w zakresie geriatrii z doświadczeniem w opiece długoterminowej. – To z pewnością miało wpływ na spadek zachorowań w tych grupach i obserwujemy też spadek umieralności – dodał.

JLS

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -