czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutConnecticut chce transparentności w ogłoszeniach o pracę

Connecticut chce transparentności w ogłoszeniach o pracę

Czyżby szykowała się rewolucja w przepisach dotyczących ogłoszeń o pracę w Connecticut? Niewykluczone, że tak. Stanowi prawodawcy rozpoczęli prace nad nowymi przepisami (proponowana ustawa H.B. No. 5243), które wymagałyby od pracodawców ujawniania przedziałów wynagrodzeń we wszystkich ogłoszeniach o pracę.

Nowa ustawa, jeżeli wejdzie w życie, zaostrzy wymogi deklarowania przez pracodawców przekroju zarobków w ogłoszeniach o pracę. Fot. Archiwum WEM

W 2021 roku Connecticut był jednym z pierwszych stanów, które przyjęły ustawę o przejrzystości wynagrodzeń, zobowiązującą pracodawców do ujawniania kandydatom i pracownikom przedziałów wynagrodzeń na ich stanowiskach. Proponowane przepisy rozszerzyłyby to istniejące już prawo, a – co więcej – byłyby zgodne z kilkoma stanowymi i lokalnymi jurysdykcjami.

Podobne rozwiązania prawne wprowadziły u siebie m.in. stany: Kalifornia, Kolorado, Nowy Jork i Waszyngton, a także Jersey City, New Jersey i Ithaca, Nowy Jork, Albany County i Westchester County w stanie Nowy Jork.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -